/Files/images/Рисунок1.jpg

Слово "техніка" у перекладі з латині означає "мистецтво", "майстерність". В сучасному суспільстві техніка - це машини, пристрої, засоби праці для задоволення виробничих потреб суспільства та суспільного виробництва. Базою матеріального життя людини є цілеспрямована праця, починаючи від первісного в початковий період розвитку суспільства до висококваліфікованого в теперішній час.

Техніка пройшла велику історію розвитку від примітивних знарядь праці до найефективних інтелектуальних систем та Інтернету. В кожний період розвитку суспільства техніка удосконалювалась, з'являлись нові знаряддя праці та механізми завдяки праці людей, спрямованої на створення цінностей для задоволення своїх потреб. При цьому відбуваються витрати розумової та фізичної енергії людини, використовуються матеріали, об'єкти та явища природи, що є базою інтелектуальної діяльності людини, яка шляхом еволюції пройшла шлях від кам'яного топора до складних технічних пристроїв та механізмів.
    Школою майбутніх інженерів та робітників стала Станція юних техників, які призвані розкривати дітям чудовий світ машин та механізмів, сприяти розвитку творчого технічного потенціалу підрастаючого покоління.Наша Станція юних техників теж має свою славетну історію. Станція юних техніків була відкрита в 1980 р. за адресою: м. Харків, вул. С. Ковпака, 5 а. Спочатку були залучені до закладу діти, які проживали в домах біля навчального закладу. Було відкрито 10 технічних та спортивних гуртків.
До 1995 р. мережа гуртків розширювалась.
    Гуртки були відкриті в школах, клубах за місцем проживання.
    В 1994 – 1995 н.р. працювало 110 гуртків. Удосконалювалась матеріально-технічна база.
    З 2002 р. по теперішній час працюють 38 гуртків.